Pred javnimi stavbami, na cestah in vseh ostalih javnih površinah so varnostne kamere nekaj normalnega. Zakaj ne bi to storili tudi za vaš dom? Zunanja WiFi kamera je idealna izbira za vse, ki želijo pred svoj dom ali poslovni objekt zaradi varnostnih razlogov postaviti dodatno varovalo. Nikoli se namreč ne ve, kaj se bo zgodilo pred vašim pragom, zato dodatna previdnost nikoli ni odveč. Z zunanjo nadzorno kamero boste ponoči lažje spali, prav tako pa vas za vašo hišo ne bo skrbelo takrat, ko si boste privoščili daljše počitnice. Vsi se namreč zavedamo, da nesreča nikoli ne počiva in preventivno ukrepanje lahko reši veliko slabe volje.
Dodatno zavarujte svoj dom
Za večino je dom prostor, kjer naj bi se počutili varni. Doma se namreč sprostimo, prav tako pa tam hranimo največ dragocenosti. Za vsako hišo, stanovanje, pa tudi vikend hiško in ostale objekte, ki jih redno ali občasno uporabljate, se med gradnjo do neke mere poskrbi za varnost. Vendar pogosto to ni dovolj, da bi preprečili prihod nezaželenih gostov. In to skoraj zagotovo nikoli ne bo mogoče, lahko pa poskrbite, da imate nadzor nad situacijo.
Zunanja WiFi kamera je majhen, ampak izjemno uporaben predmet, s pomočjo katerega lahko nadzorujete dogajanje v okolici vašega objekta. Če ste takoj obveščeni o nastali situaciji, jo lahko takoj začnete reševati. Na trgu je ogromno različnih zunanjih kamer in v nadaljevanju si preberite, katere funkcije naj vaša zunanja WiFi kamera ima, da vam bo najbolje služila.
Povezava z WiFi omrežjem
Zunanja WiFi kamera bo delovala tako, da se poveže z domačim WiFi omrežjem. Sama kamera deluje tako, da je povezana na elektriko ali pa je brezžična in tako za delovanje uporablja baterije ali pa se jo napolni. Kamera je nato povezana z izbranim WiFi omrežjem. Z njegovo pomočjo se slika predvaja na zaslonu televizije, računalnika ali telefona.
Zunanja WiFi kamera se lahko upravlja s pomočjo pametnega telefona. Vaša naloga je, da si naložite aplikacijo in v realnem času lahko spremljate dogajanje. To pomeni, da gre za direktno predvajanje. Druga možnost pa je, da se dogajanje snema na pomnilniško kartico. Tako si lahko dogajanje ogledate tudi kasneje.
Aplikacija na prenosnem telefonu poleg direktnega predvajanja omogoča tudi vrtenje kamere, da vidite točno tisto kar želite in to stvar po želji tudi približate. Tako vam nič ne bo ušlo iz nadzora.
Dobra kvaliteta slike
Zunanja WiFi kamera brez dobre kvalitete slike vam ne bo preveč pomagala. Zato se že pred nakupom prepričajte, da je kvaliteta slike čim boljša. Ne glede na situacijo je bolj ostra slika vedno prednost. Ne pozabite niti na možnost približevanja. Če bo kvaliteta slike odlična, boste lahko brez problema posnetek približali in jasno videli kaj se dogaja zunaj vašega doma. Priporočljivo je, da ima kamera širok oz. panoramski pogled, saj tako naenkrat posname večjo površino.
Zaznavanje gibanja
Varnostna kamera ima lahko več možnosti glede snemanja okolice. Lahko gre za stalno snemanje ali pa se snemanje vključi takrat, ko zunanja WiFi kamera zazna gibanje. Slabost stalnega snemanja je ta, da se prostor za shranjevanje hitro napolni, poleg tega pa ne potrebujete posnetka, kjer ni nikogar.
Tu pride v poštev funkcija zaznavanja gibanja. Ne glede ali je to oseba, avto ali žival, zunanja WiFi kamera se ob najmanjši sledi gibanja avtomatsko prižge. To omogočijo občutljivi senzorji, ki naj bodo del kamere. Navadno kamera o zaznavanju gibanja lastnika obvesti s pomočjo aplikacije, ki jo ima nameščeno na prenosnem telefonu. Tako lahko lastnik preko aplikacije takoj preveri, kakšna je situacija pred njegovim domom.
Nočni pogled
Ne samo podnevi, zunanja WiFi kamera mora delovati in spremljati dogajanje pred hišo tudi ponoči. Izjemnega pomena je torej dejstvo, da je zunanja kamera opremljena z infrardečimi lučmi, ki kvalitetno snemajo tudi ponoči. Strmite torej k temu, da bo slika zunanje kamere kvalitetna tako podnevi, kot ponoči.
Vgrajen mikrofon
To ne velja za vse kamere, vendar imajo nekatere zunanje kamere vgrajen tudi mikrofon. Lahko gre za enosmerni ali dvosmerni mikrofon. V primeru dvosmernega mikrofona na kameri, jo lahko uporabljate kot domofon. Ne samo da svojega gosta vidite, z njim lahko tudi komunicirate. Komunikacija v tem primeru poteka preko mobilne aplikacije.
Odpornost na zunanje razmere
Zunanja WiFi kamera bo po pravilih nameščena na zunanji strani objekta. Čeprav bo morda pod streho, bo vseeno izpostavljena zunanjim vremenskim razmeram. Zaradi tega mora biti zunanja kamera vodoodporna. Dež, sneg ali celo toča ne smejo biti razlog, da se poškoduje in ne deluje več. Priporočljivo je, da je odporna tudi na prah, ki bi lahko prišel iz bližnje makadamske ceste ali peskovnika. Kjerkoli bo kamera postavljena, naj bo tudi dobro pritrjena, da zaradi vetrovnega vremena ne bi slučajno pada na tla.
Zunanjo WiFi kamero lahko uporabljate tudi notri
Čeprav je zunanja WiFi kamera v osnovi namenjena uporabi na prostem, jo lahko uporabljate tudi notri. Deluje na enak princip kot bi zunaj in uporabljate jo lahko za pregled določenih notranjih prostorov ali pa jo uporabite kot otroško varuško. Ne samo, da v realnem času preverite, kaj se dogaja z vašim otrokom, z njim se lahko preko kamere v skrajnem primeru tudi pogovarjate.