Ladijski pod je in bo verjetno vedno ostal moderen in aktualen. Je obstojen in čudovitega izgleda, več pa si lahko ogledate na spletni strani https://www.valles.si/kmecki-pod-ladijski-pod. Za vse navdušence masivnega lesa je to najboljša izbira, ko se odločajo, kaj bi položili v svoje novo stanovanje. Ladijski pod je po navadi narejen iz smrekovega, jelkinega lesa, pa tudi iz macesna in bora ter je na voljo v različnih debelinah. Valles pa vam nudi tudi hrastovega, ki je obstojen, odporen in kvaliteten les. Sestavljen je iz daljših desk različnih debelin in dolžin in še vedno velja za tradicionalno talno oblogo.
Ladijski pod naj bi ob pravilnem vzdrževanju imel doživljenjsko trajanje, torej je neuničljiv. Vendar pa moramo paziti da ga ne močimo pretirano, ko pomivamo tla ali da ga ne uničimo s pomočjo trdih in ostrih predmetov. Les, kot vemo, je zelo občutljiv in seveda ne more biti drugačen niti ladijski pod, ki je narejen iz lesa.
Ladijski pod vedno polagamo na podložne deske, glede na debelino. Debelina lesa je po navadi med 20 in 30 mm, medtem ko je lahko širina ene deske do nekje 12 cm. Večinoma je les, ko ga položite, še neobdelan, zato je potrebno les po polaganju še zbrusiti in polakirati ali naoljiti. Polaganje takšne talne obloge ni zahtevno, saj jo pritrdite s pribijanjem in vijačenjem. Ko so vsi postopki končani, je po nekaj dneh ladijski pod nared in lahko začnete nositi pohištvo v stanovanje ali hišo.
Če se les uniči ali obarva, ni večjih težav, saj les lahko vedno obdelate. Ladijski pod zbrusite in ponovno prelakirate in videti je kot takrat, ko je bil pod nov. Prednost takšne talne obloge je tudi topel občutek pri hoji in izgled naravnega masivnega lesa. Če vas vse te informacije še niso prepričale, naj vam še povemo, da je čiščenje zares enostavno. Sesalec in vlažna krpa – in tla so spet sijoča in čista.